Jaa, äntligen vår! Varmt ute och varmt inne.

– Sänk elementen, uppmanade yngste sonen efter att ha hoppat studsmatta ute med lillasyster. Men lyckligtvis var det bara han som fått upp värmen, för nu behövs inga element tära på elräkningen längre. (Hoppas jag).
När jag och yngsta tog en kort promenad i fredags såg vi några ynka snöflingor vilset blåsa runt framför näsan på oss. Och när jag gick upp tidigt i morse var det järngrått och regn ute. Men nu…nu skiner solen!
Trots det ligger jag i sängen, väldigt trött efter gårdagen då jag var i stan större delen av dagen. Köpte bl. a. den här skrivboken till mig själv:

I mitt tycke oemotståndlig! Och blev bjuden på tidig födelsedagsmiddag av mina föräldrar. Så mysigt att umgås bara vi tre, det händer inte ofta. Med mig hem fick jag dessutom en blomma och väldigt gott te🙏
Det är värt tröttheten i dag, och jag tänker kämpa mig upp från eftermiddagsvilan snart. Jag ska bara…som Alfons Åbergs pappa säger…vila en stund till…Så skönt!
Förresten, för dig som vill ha tips på ett väldigt enkelt men ändå effektivt sätt att visa dig själv omsorg och kärlek, kika gärna in på bloggen på min hemsida här:
https://healingnaradig.com/blogg/
Och om du är intresserad av , och nyfiken på en själsläsning, läs gärna om Soul Realignment®️ på hemsidan här:
https://healingnaradig.com/soul-realignment-och-fastighetsrensing/
Den Stora Läsningen kommer snart att rabatteras, vilket gör att den kostar 1000 kr mindre🌟
Jag önskar dig som kikade in riktigt mycket vår och kärlek av alla sorter💕Kram!

Oj så ljuvligt vackert med grönskan. Den lyser ännu med sin frånvaro här, vi har haft bakslag flera ggr om i väderleken, kalla nätter och blott några ynka + dagtid, så det händer inget i naturen. Nu har det regnat, så det har åtm tagit bort sista snön, bara liiitet kvar på riktigt skuggiga partier i naturen och förståss dit plogaren skuffat snön på vintern, så det blivit tillpackat. Inte på våran gård, men såg på några ställen igår då vi var ut m bilen.
Misstänker det kan gå explosionsartat till i naturen nu bara värmegraderna stiger.
GillaGilla